נשמח להשיב לכל פניה.
נא למלא את כלשדות החובה.
captcha
תמונה אחרת

פנו
אלינו
 

ירושלים יום תחילת המצור

לך ירושלים! - סיפורו של ציגי קרסנטי - ממשחררי הכותל המערבי

סיפורו המרגש של מפקד בצנחנים שהיה ממשחררי הכותל המערבי (מופיע בתמונה המפורסמת של 3 הצנחנים - האחורי מצד שמאל). השיחה מתחילה ממלחמת השחרור, הקמת המדינה ואובדן הכותל והר הבית, דרך תקופת הפדאיון ועד למלחמת ששת הימים, הרגעים הגדולים, ההתרגשות הגדולה ומשמעות ימים אלו לימינו אנו ולחיבור לירושלים. בשילוב מצגת מרגשת.jerusalem

 

חפצים מספרים! - עודד

סיפורים מרתקים בליווי נגינה, המספרים את סיפורה של ירושלים בעזרת חפצים, כגון צמח החוביזה, תמונות ועוד. בשילוב יצירה הקשורה לירושלים.

 

סיפורו של ילד בירושלים - הרב ישראל

 סיפורו של הרב ישראל, בן להורים שגרו ברובע היהודי עד נפילת הרובע והיציאה לשבי, וגדל כילד בשכונת קטמון הישנה בימים שבין מלחמת השחרור למלחמת ששת הימים. בשיחה נשמע חוויות שונות מאותם ימים וכן כיצד גם אז, על אף הסיכון,  יהודים עשו מאמץ להתקרב ככל שניתן להר הבית.

גיל: א'-ו'

 

עליה לרגל - מסע וירטואלי בבית המקדש - הרצאתו של גד

בשיחה זו נבקר בבית המקדש, נכיר את העבודה הנעשית בו (יותאם לפי העבודה הייחודית הנעשית בבית המקדש בכל חג), ננסה להבין את מרכזיותו בעם ישראל בזמן שבית המקדש היה קיים, נראה דגם מרשים של בית המקדש וננסה לחוש בחסרונו ולהתפלל לבניינו.

 

באהבת חינם נבנה!

קנה לך חבר! - שיחתו של הרב יהודה

בשיחה זו, המועברת מפי מחנך מנוסה, נלמד כיצד ניתן לבנות חברות טובה, נדבר על עין טובה על הזולת והכל בשילוב דוגמאות מהשטח.

גיל: ד'-ו'

 

בלוני השמחה! - שיחתה המרתקת של שירה

שירה מילר, אומנית בבלונים שהיא גם אחות במקצועה נעזרת בבלונים על מנת לשמח ועל ידי כך לעזור להחלמתם של חולים בבתי חולים. בשיחה זו, נשמע על כוחה של השמחה וכן על חשיבות ההתנדבות והחסד, שתורמת כה רבות לחולים אך לא פחות מזה למתנדבים עצמם! baloons2השיחה בשילוב מצגת מרגשת והדגמות משעשעות בבלונים. ניתן להזמין גם כסדנת בלונים לקבוצות קטנות יותר עם התנסות של התלמידים.             

גיל: ה'-ו'

 

מה עושים כשלא רואים?  –סיפורו המרגש של יניב

בגיל 18 איבד יניב את מאור עיניו. למורת הקושי הגדול החליט יניב להמשיך קדימה ובמשך הזמן  הקים מרכז לכישורי חיים המפגיש ילדים עם עולמם של החריג. במרכז לומדים על עולמם של העיוורים, כיצד לכבד אדם למרות השונות שלו ועוד. בסדנא מרגשת זו, יניב יספר את סיפורו, יסביר וידגים בעזרת כלב נחיה, כתב ברייל ואמצעים נוספים כיצד חי העיוור ומה עוזר לו להסתדר, אך גם יסביר עד כמה חשוב לקבל את השונה ועד כמה כל אחד מאיתנו הוא בעצם אדם שונה.

גיל: ה'-ו'

 

כוחן של מילים! - סיפורה המרגש של לאה

סיפורה האישי של לאה, שחקנית ומורה למוזיקה, מגמגמת אך מצליחה על אף זאת להגיע להישגים רבים בחייה האישיים. ההופעה מועברת בשילוב נגינה ושירה ועם הרבה הומור, ומעבירה את המסר שבעצם כולנו מגמגמים כל אחד בתחומו, ואם לאה מצליחה לצמוח מתוך הקושי אז כולנו יכולים!  בשיחה גם יעלה נושא משמעותם של מילים, והחשיבות שיש בשמירה על כוח הדיבור.

גיל: ה'-ו'(בנות בלבד)

 

עיניים של אמונה! - סיפורו של חגיcaricter1

סיפורו של חגי לוי שאיבד את הראיה בגיל 14, דבר שגרם לו למשבר קשה. אך מתוך המשבר הוא קיבל החלטה לצמוח ולראות בנכות ובקושי מקפצה לקפוץ למעלה. מתוך זה הכיר את אשתו, התחתן הקים משפחה וחי באמונה גדולה ובאופטימיות. בשיחה מועברים עם המון הומור מסרים חשובים באמונה ובין אדם לחברו. השיחה מחברת את התכנים לחיים היומיומיים של הילדים. לצד המסרים לומדים התלמידים כיצד חי עיוור, מה עוזר לו להתמודד ביום-יום, ומהו היחס הנכון לעיוורון.

גיל: א'-ו'

 

עולם חסד ייבנה! - שיחתו המרתקת של יניב

שיחה המלווה בקטעי סרטים וסיפורים מהשטח, הנוגעת במשמעויות השונות והמגוונות של מידת החסד. מתי כן ומתי לא? עד כמה? למה זה כל כך חשוב? מה זה עושה לנו? ועוד ועוד היבטים משמעותיים בנושא החסד.     גיל: ד'-ו'

 

מה קורה כשנשארים לבד? - סיפורם המופלא של הרב שלמה ובתשבע

מתניה (שם בדוי) הוא ילד שנולד עם מחלה קשה וננטש בבית החולים. בת שבע העובדת כמיילדת החליטה ביחד עם בעלה לאמץ אותו וכיום הוא גדל כילד במשפחתם. סיפור מרגש של מסירות נפש, עזרה לזולת וקבלת אחריות על הסובב אותנו.

גיל: ה'-ו'

 

תרבות הפנאי

האינטרנט - יתרונות, סכנות ודרכי התמודדות - בליווי מצגת - יניב

בשיחה זו נפגוש בסכנות ובהשפעות ההרסניות שיש לאינטרנט על חיינו, וכן נקבל כלים ועצות כיצד להתמודד עם כלי שמצד אחד עוזר לנו רבות ומצד שני מעמיד אותנו בפני סכנות רבות וקשות. השיחה מלווה בדוגמאות (במידת האפשר...).

גיל: ה'-ו'

 

הכל אני יכול בחופש הגדול!?! - מיטב רבני המדרשה

החופש הגדול יוצר חלון זמן גדול, אותו התלמידים צריכים למלא. בהרצאה זו ירכשו התלמידים כלים למלא את זמנם בצורה חיובית ובונה, וילמדו שהחופשה הגדולה יכולה לשמש להם כמנוף להעצמת האישיות או חלילה לנפילה רוחנית מוסרית.

גיל: ה'-ו'

 

החופש הזה אני בשליטה! - שיחתה המרתקת של ריקי caricter2

בחופש הגדול תלמידנו עוברים תהליכים מורכבים הכוללים: זמן פנוי, חשיפה מוגברת לתרבות המערבית, התמודדויות עם פיתויים ועוד. בשיחה נשמע על הקשיים ועל בניית הסתכלות נכונה שתיתן לנו את הכוח לבחור בדברים הנכונים!

גיל: ה'-ו'

 

חופשי ומאושר!?! - סיפורים אישים של אנשים שבחרו בחופש אמיתי...

קורה לעיתים שהגבול בין חופש מלימודים ומבחנים לחופש מכל מחויבות ערכית-מוסרית מיטשטש, והחופש הופך להיות נקודה של התפרקות מוחלטת. בסיפורים אישיים אלו יקבלו תלמידנו כלים להתמודד עם החופש, ויבינו את חשיבותם של בניית גבולות נכונים.

גיל: ה'-ו'