נשמח להשיב לכל פניה.
נא למלא את כלשדות החובה.
captcha
תמונה אחרת

פנו
אלינו
 

לכבוד:

רכז/ת חברתי/ת

שלום וברכה!                                       

אנו שמחים להציג בפניכם את תוכניות המדרשה לקראת יום האחדות –כ"ד אייר זאת בנוסף לסמינריונים וימי העיון המועברים במדרשה ומחוצה לה, ע"י צוות המדריכים המנוסה של המדרשה.

את הפעילויות ניתן להזמין אצל מני בטל' : 02-9963555 (שלוחה 23) , 052-8990279 או מאיר 052-8990278

נשמח להיות לכם לעזר!

מני  ונינו

מנהל חינוכי

יום האחדות לזכר 3 הנערים  - כ"ד אייר (1/6)

חדש!!

גילה ושמחה   הצגה מקסימה ושמחה על השמחה. תיאטרון "אישונים" korkinet

לגילה נשבר הקורקינט, והיא כ"כ עצובה, עד שנראה לה שכבר לא תהיה שמחה יותר. בעזרת דמות שמחה בשם שמחה, שק קסמים והילדים שבקהל, גילה יוצאת למסע מופלא, ומגלה שאם נותנים, אוהבים ושמחים במה שיש - אז מופיעה השמחה האמיתית

 חדש!!

"יופי של מילה"- הצגה של תיאטרון אישונים 

מילה היא ילדה, שאוצר המילים שלה כולל בעיקר את הביטויים "לא בא לי", "לא רוצה", "אוף", "לא פייר"... עד שהיא מגלה, שבכל פעם שהיא מדברת לא יפה - היא מסייעת לזלזלנית לכלוא את מלכת המילים היפות בתוך הבור. בעזרת הילדים שבקהל, מילה מצליחה לשנות לחלוטין את האופן שבו היא מדברת וביחד הם מחלצים את מלכת המילים היפות מהבור. 2  שחקניות, לגילאי 3-7 משך ההצגה כ 40 דק'.

 חדש!!

בגלל אהבת חינם הצגה של תיאטרון "אישונים" 

נעמה חוגגת יום הולדת, ומזמינה את כל הכיתה פרט לחדוה - איתה היא רבה לאחרונה.

כשסבתא של נעמה שומעת על המריבה של השתיים, היא מספרת לנכדתה על מריבה דומה שאירעה לפני שנים רבות... הסיפור המוכר של "קמצא ובר קמצא" בעיבוד חדש ומקורי, על כוחה השלילי של המחלוקת ועל חשיבותו של השלום.  2 שחקניות, לגילאי 4-9 משך ההצגה כ 40 דק'

 

מה קורה כשנשארים לבד?  - סיפורם המופלא של הרב שלמה ובת שבע שוב baby

מתניה (שם חסוי) הוא ילד שנולד עם מחלה קשה שננטש בבית החולים, בת שבע העובדת כמיילדת החליטה ביחד עם בעלה לאמץ אותו וכיום הוא גדל כילד במשפחתם. סיפור מרגש של מסירות נפש, עזרה לזולת וקבלת אחריות על הסובב אותנו.

 

בלוני השמחה! – שיחתה המרתקת של שירה מילר

שירה מילר, אומנית בבלונים שהיא גם אחות במקצועה נעזרת בבלונים עמ"נ לשמח ועל ידי כך לעזור להחלמתם של חולים בבתי חולים. בשיחה זו, נשמע על כוחה של השמחה וכן על חשיבות ההתנדבות והחסד שתורמת כה רבות לחולים אך לא פחות מזה למתנדבים עצמם! השיחה בשילוב מצגת מרגשת והדגמות משעשעות בבלונים. ניתן להזמין גם כסדנת בלונים לקבוצות קטנות יותר עם התנסות של התלמידים.

 

כוחו של הדיבור! –מסע קולנועי – יניב לחמני

מסע קולנועי העוסק בכוחו של הדיבור בשמירה על דיבור נקי, הימנעות מקללות, הלבנת פנים ולשון הרע ועוד נושאים חשובים בנושא שמירת הלשון.

 

עולם חסד ייבנה! – שיחתו המרתקת של יניב לחמני

מסע קולנועי המלווה בקטעי סרטים וסיפורים מהשטח הנוגעת במשמעויות השונות והמגוונות של מידת החסד. מתי כן ומתי לא? עד כמה? למה זה כל כך חשוב? מה זה עושה לנו? ועוד היבטים משמעותיים בנושא החסד.

 

קנה לך חבר! –שיחתו של הרב יהודה הולשטין

גיל חטיה"ב הוא גיל שבו מתחדדים מאוד היחסים בין אדם לחברו, נבנים ומתפרקים קשרים חברתיים והכל על רגע בניית האישיות של המתבגר. בשיחה זו המועברת מפי מחנך מנוסה נלמד כיצד ניתן לבנות חברות טובה, נדבר על עין טובה על הזולת והכל בשילוב דוגמאות מהשטח.

 

מה עושים כשלא רואים?  –סיפורו המרגש של יניב ידיד

בגיל 18 איבד יניב את מאור עיניו. למורת הקושי הגדול החליט יניב להמשיך קדימה ובמשך הזמן  הקים מרכז לכישורי חיים המפגיש ילדים עם עולמם של החריג. במרכז לומדים על עולמם של העיוורים, כיצד לכבד אדם למרות השונות שלו ועוד. בסדנא מרגשת זו, יניב יספר את סיפורו, יסביר וידגים בעזרת כלב נחיה, כתב ברייל ואמצעים נוספים כיצד חי העיור ומה עוזר לו להסתדר אך גם יסביר עד כמה חשוב לקבל את השונה ועד כמה כל אחד מאיתנו הוא בעצם אדם שונה.

 

עיניים של אמונה! –סיפורו של חגי לוי caricter1

סיפורו של חגי לוי שאיבד את הראיה בגיל 14 דבר שגרם לו למשבר קשה אך מתוך המשבר הוא קיבל החלטה לצמוח ולראות בנכות ובקושי מקפצה לקפוץ למעלה מתוך זה הכיר את אשתו, התחתן הקים משפחה וחי באמונה גדולה ובאופטימיות. בשיחה מועברים מסרים חשובים באמונה, בין אדם לחברו עם המון הומור ומחברת את התכנים לחיים היומיומיים של הילדים. לצד המסרים לומדים התלמידים כיצד חי עיוור מה עוזר לו להתמודד ביום יום ומהו היחס הנכון לעיוורון.

 

כוחן של מילים! –סיפורה המרגש של לאה

סיפורה האישי של לאה, שחקנית ומורה למוזיקה, מגמגמת אך מצליחה על אף זאת להגיע להישגים רבים בחייה האישיים. ההופעה מועברת בשילוב נגינה ושירה ועם  הומור ומעבירה את המסר שבעצם כולנו מגמגמים כל אחד בתחומו ואם לאה מצליחה לצמוח מתוך הקושי אז כולנו יכולים!  בשיחה גם יעלה הנושא של משמעותם של מילים והחשיבות שיש בשמירה על כח הדיבור

 

תיאטרון פלייבק – מופע ייחודי

התלמידים/אנשי הצוות הן המחזאיות והבימאיות ואנחנו נשלח את השחקנים! בתוכנית ייחודית זו, יספרו התלמידים/אנשי הצוות סיפור מרתק ובעל מסר מחייהם סביב נושא שיוחלט מראש והשחקנים, יציגו את הסיפור בו במקום בצורה קומית עם הדגשת המסרים העולים מהסיפור ולאחר מכן יתקיים דיון ויוסקו מסקנות משמעותיות לחיים. תוכנית המשלבת הנאה, צחוק ומסר

 

בין אדם לחברו! – לא רק מה שחשבתם...

שיחה תורנית המשלבת סיפורים והתנסות אישית בנושא של בין אדם לחברו, חסד, מעורבות חברתית, אחדות מול אחידות ועוד לפי הדגש החינוכי שבו תרצו להתמקד. ההרצאות מועברות ע"י הרבנים והמרצים: אהרל'ה מאירוביץ', אליהו שרביט, יעקב שמעון, ערן כהן , חיים ופנינה ששון, עזרי טובי, ריקי דמרי, שי יהודאי, ציפי דינר, אריה לר, אילן אלפונטה, דוד מוריה, ערן דאום, יונתן מילוא, רן בן משה, תמר שוקרון, שמואל מורנו, עדיאל בר שלום, ערן יונגר, רויטל שימחי, נטף מויאל, שרה שחף, דניאל קלוגהפט , דוד בר חן, רמי גליקשטיין , רינת מילוא  ועוד

 

סדנת תקשורת בין אישית וגיבוש באמצעות תיפוף –זיו יחזקאל

druns

סדנא ייחודית המשלבת מסרים משמעותיים בנושא: כוחה של הקבוצה, העמקת הדיאלוג וחיזוק הקשר הקבוצתי והבין אישית והצמחת מנהיגות אישית וקבוצתית כל זאת דרך תיפוף בשילוב סיפורים והרבה הרבה כיף.

 

עיניים חדשות! –סיפורה המרגש מיכל פרבר

סיפור חיים מרגש של אשה, אם ל-7, עיוורת מלידה הבונה את חייה מתוך אמונה גדולה. המופע ממחיש התמודדות עם אתגרים שמעמיד העיוורון ומשלב באופן מרתק את סיפור חזרתה בתשובה בגיל 20. לאורך המופע שזורים שירים שכתבה והלחינה. זוהי הזדמנות נדריה לראות את החיים מעיניים חדשות...

 

אחינו יהונתן! – הרצאתו של זאביק לובר על יהונתן פולארד

שיחה מרתקת המועברת בשילוב אמצעים אור קוליים המספרת את סיפורו של יונתן פולארד מתחילתו של התהליך בה תרם רבות לבטחון מדינת ישראל, דרך סיפור תפיסתו והפקרתו ועד לשחרורו.

 

תראו מי שמדבר! – הרצאתו החווייתית של צבי אופיר

דיבור הוא בד"כ כלל במילים אך לא פחות מכך הוא בצורה בלתי מילולית ע"י שפת הגוף שלנו. בהרצאה זו, המלווה בהתנסויות ובדוגמאות אור קוליות רבות נלמד על תקשורת בלתי מילולית. כיצד ניתן להעביר מסרים בעזרת תנועות הגוף מה אנו מעבירים לזולת כשאנו מדברים איתו ומדוע ישנה חשיבות מרובה להגיד בצורה בלתי מילולית את מה שאנו באמת רוצים.  אפשרויות נוספות: - הרצאה למורים ומחנכים על תקשורת בלתי מילולית עם התלמידים. וכן הרצאה לבני ובנות  י"א-י"ב הכנה לקראת ראיונות עתידיים שהם יעברו במסלול היציאה לחיים. הרצאה חשובה מאוד!

 

אין דבר כזה ילד רע – אושי גרוס adar3

זוהי הופעתו המרתקת והנוגעת ללב של אושי גרוס, בדרן וחקיין בעל יכולות ווקליות מרשימות, שהיה בילדותו ילד עם קשיי למידה וקשיים נוספים שדרדרו אותו למחוזות של עצבות ותסכול. עד שב"ה הוא פגש אנשים טובים שבעזרת המוזיקה החזירו לו את האמונה בעצמו ואת השמחה .

אושי מספר כיצד הוא הגיע למה שהגיע ומדוע אסור אף פעם להיתפס לייאוש ועצבות. זהו סיפור של התמודדות עם קשיים , אמונה בעצמך ובסובב אותך, סיפור שיחנך אותנו להסתכלות בעין טובה

 

כלנית לבנה בין כלניות אדומות - הופעתו של תמיר עבדי

הצגת יחיד מרגשת ומלאת מסרים של תמיר, שחקן מקצועי, המבוססת על סיפור אמיתי ומספרת על עולמו של ילד חריג והתמודדויות הלא פשוטות שלו עם החברה מסביב. ההופעה מחדדת נקודות חשובות רבות בנושא בין אדם לחברו ויחס לזולת. בסוף ההופעה ניתן יהיו לשאול שאלות את השחקן.kalanit

 

חסד בלי הפסקה -  סיפורו  של יניב קנדל

זהו סיפור מופלא של אדם העוסק יום יום בחסד ובנתינה  שעמד במבחן קשה, אולי הקשה ביותר, של תרומת חצי מהכבד שלו לאדם זר. השיחה נותנת כלים לכל תלמיד ותלמיד להפוך את חייו לחיים של חסד ונתינה.

 

לעלות בהר! סיפורו המופלא של אביחי שלי

זהו סיפור מופלא על נער עיוור וחרש שעל אף הקשיים הרבים הצליח לסיים לימודים תיכוניים בישיבה תיכונית בהצטיינות היה חתן התנ"ך העולמי, שירת ביחידה מובחרת במודיעין ובשב"כ ועכשיו לומד לתואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטה. הכל מתוך אמונה גדולה בהקב"ה וביכולת שלו להצליח על אף הכל. זהו סיפור של נתינה למדינה והתקדמות למרות הקשיים העצומים. סיפור חובה!

 

בין אדם לחברו מזווית קצת אחרת... – פעילות O.D.T

פעילות חווייתית המשלבת הנאה, גיבוש ולימוד שתעסוק במגוון נושאים הקשורים לבין אדם לחברו בניהם: חסד, אחדות ואחידות, לקיחת אחריות, היחיד בקבוצה ועוד ועוד. בשילוב הפעלות במתקנים חווייתיים.

 

חברות בכל מחיר – תאטרון אופיר

מה יעשו שני חברים טובים שרבו והם קצת עצובים? הצגה ססגונית ומצחיקה המעבירה בחן רב את הדרמה הגדולה של ילד דיסלקטי דחוי חברתית שמצליח להקרין את היופי שבו למרות הכל.

 

קמצא ובר קמצא – תאטרון גלעד

ההצגה מעלה בצורה מרתקת את הסיפור המוכר על המשתה שערך העשיר. בית המקדש חרב על שנאת חינם ובע"ה ייבנה מחדש ע"י אהבת חינם.  כיתות א'- ו'

 

דני וגברת לוי הזקנה- תאטרון גלעד

הצגה מתוך הספר "נחמד מכל ימים" המספרת על דני השובב  הנוהג להציק לגברת לוי הזקנה עד למפגש בערב ראש השנה בו מצא את גברת לוי שוכבת חולה במיטתה. המפגש הזה גרם לו לשינוי בהתנהגות ולרצון לחזור בתשובה עד לסוף המרגש...    גיל: 3-8

 

מכתב  לאבא –הופעת יחיד –עידו לוינגר - תיאטרון עמוקה letter

סיפור יפה על אחים טובים שהופכים להיות אויבים וחוזרים להיות אוהבים. הצגה שעוסקת בקנאה, תשובה ותפילה וזכתה לתגובות מצויינות בכל רחבי הארץ. כולל מוזיקה ותפאורה.

 

על אהבת ישראל בהשראת דמותו של הצדיק הירושלמי ר' אריה לוין - תאטרון אספקלריה

ציקי, ילד ירושלמי טיפוסי, מכונה בפי חבריו "ציקי מציקי" בשל נטייתו להרגיז ולעולל תעלולים לסובבים אותועל מנת לעזור לו להתגבר על נטייתו זו נשלח ציקי על ידי המורה שלו למשימה מיוחדתעליו לעקוב אחרי האריה- הלא הוא ר' אריה לוין הצדיק הירושלמי הנודע . הוא נדרש לצפות במעשיו של ר' אריה ולהגיש בכתב תיאור שלהםציקי יוצא למסע מופלא בעקבות ר' אריה לויןבמהלכו ייפגש עם אסירים, עניים, חולים ושאר חלכאים ונדכאים שר' אריה משמש להם קרן אור ותקווהאט אט מתחולל השינוי המקווה בציקי עד לסוף המפתיע

 

מרק כפתורים – הצגה בשלוב תאטרון בובות –אילה פרל

הצגה של כ 30 דק' + יצירה על חשיבות שיתוף הפעולה והדגשת כוחו של כל ילד לעשות ולתרום.

 

"הייתה זו נשמה גדולה" -  סיפורה של הרבנית חנה ציפורה לוין – מיכל שיוביץ

 בשיחה זו נעסוק בדמותה המופלאה של חנה ציפורה לוין, אשתו של רבי אריה אשר העיד עליה כי כל מידותיו הטובות - מכוחה באו לו.

השיחה מלווה במצגת ומתארת את אישיותה על רקע מאורעות התקופה. מטרת השיחה היא להעצים בתלמידות את מידת הוויתור והנתינה שהרבנית התאפיינה בהן וכן את מידת האמונה והביטחון שבאו לידי ביטוי בשעות קשות.

 

אבן הברקת – תאטרון  נקודה טובה

הצגה שלא מפסיקה להפתיע... בואו לגלות את הטוב שבכל דבר בעולם!
גדליה יוצא למסע הרפתקאות באפריקה בחיפוש אחר אחת מאבני החושן שהלכה לאיבוד
בדרך הוא פוגש קופים, נמרים, ו... אפריקאי ובתוך המערה המסתורית של המלך בונגו בונגו הוא מתחיל לגלות את סוד הנקודה הטובה.
ההצגה מופיעה בשתי גרסאות: תלמידי כתות א'-ו' ולגיל הרך. גיל –גן-ו' (בהתאם לגיל)

 

כדורסל עם דרך ארץ – סדנה עם דורון שפרbasketball1

במפגש על מגרש הכדורסל יספר דורון על הקריירה שלו ועל חשיבות שילוב הכדורסל והספורט עם ערכים ודרך ארץ בנוסף לסדנה בנושא יסודות המשחק והשתתפות במשחק עם המשתתפים במהלך המפגש יוקרן סרטון המגולל את מהלך הקריירה של דורון.

 

כוחו של דיבור! - סיפורה של הודיה פאלח

הודיה, מגמגמת מילדותה, נפגשה בצעירותה עם התמודדות חברתית לא פשוטה: בבית, בבית הספר ובסניף. הקושי לבטא את מה שיש לה גרם שהסתכלו עליה כשונה ולא מוצלחת. הודיה בחרה להתעלם משדר זה ולהתגבר כיום היא נשואה + 2 ילדים עושה הכל כמו כולם, מחנכת  ויועצת חינוכית השיחה מלווה במצגת יפה.

 

 

לפרטים והזמנות:

מני 052-8990279 או 02-9963555 (שלוחה 23)

או מאיר 052-8990278