נשמח להשיב לכל פניה.
נא למלא את כלשדות החובה.
captcha
תמונה אחרת

פנו
אלינו
 

לכבוד:

רכז/ת חינוך חברתי/ת

אנו שמחים להציג בפניכם מגוון תכניות נוספות מטעם המדרשה לקראת   בין המיצרים

רשימת ממליצים לכל פעילות תשלח לפי בקשתכם.

פעילויות ניתן להזמין אצל מני בטל': 052-8990279,  02-9963555 (שלוחה 23)

או מאיר 052-8990278

נשמח להיות לכם לעזר!

                                            

בין המיצרים - ירושלים

ירושלים שבלב! - הופעתו של אליעזר שמעוןjerusalem3

סיפורו של ניסים ציון המגיע לארץ מספרד הרחוקה לכותל המערבי בירושלים. הוא פוגש בדרכו דמויות ירושלמיות צבעוניות, חרדי, חילוני, אוהד בית"ר, עולה חדש, חסיד ברסלב ועוד, וסוחף את כולם ביחד למסע מרתק אל ירושלים של פעם. במסעו עובר ניסים ציון במקומות רבים ברחבי הארץ בתקווה להגשים את חלומו להטמין פתק בכותל המערבי. זוהי דרמה משעשעת במיטבה. הצגת יחיד שבמהלכה מחליף השחקן דמויות רבות תוך גילויי יכולות משחק מדהימות.

 

 

מאבק ואמונה בדרך לירושלים - הצגה בשילוב נגינה - תיאטרון נדודים

סיפורה של יחידה מהפלמ"ח שמקבלים הוראה להעביר מים ואוכל לירושלים הנצורה, הם נערכים ורגע לפני היציאה לדרך הם מקבלים משימה נוספת להעלות ילד שגר בירושלים. מכאן ממשיכה העלילה דרך עיניו של הילד שרואה את הקרבות בדרך לירושלים לאחר מכן כשגדל, משתתף בעצמו כחייל בשחרור ירושלים. ההצגה ממחישה את החשיבות של ירושלים ואת מרכזיותה לאורך הדורות.

ניתן להוסיף נגן + שירי ירושלים.           גיל: א'-ו'. משך ההצגה: כשעה

 

סיור וירטואלי תלת מימדי בירושלים - רן רשף

שיחה + מצגת, בשילוב מוסיקה ואנימציה, המספרים את סיפורם של אתרים מרכזים בירושלים.       גיל: א'-ו'

 

קליקיט - מקליקים ונהנים! - משחק ידע חווייתי בשיתוף הקהל בנושא ירושלים

תוכנית חווייתית המשלבת הקניית ידע, בדרך של הנאה, משחק וכיף. כמעט לכל אחד יש שלט והוא משתתף בצורה פעילה במשחק. בשילוב מולטימדיה איכותית (כדוגמת אחד מול 100).

מותאם לכל גיל לפי בקשת המוסד!

 

לך ירושלים! - סיפורו של ציגי קרסנטי - ממשחררי הכותל המערביjerusalem2

סיפורו המרגש של מפקד בצנחנים שהיה ממשחררי הכותל המערבי (מופיע בתמונה המפורסמת של 3 הצנחנים - האחורי מצד שמאל). השיחה מתחילה ממלחמת השחרור, הקמת המדינה ואובדן הכותל והר הבית, דרך תקופת הפדאיון ועד למלחמת ששת הימים, הרגעים הגדולים, ההתרגשות הגדולה ומשמעות ימים אלו לימינו אנו ולחיבור לירושלים. בשילוב מצגת מרגשת.

 

ירושלים –ילדים סביב לה...       חדש!!

מופע המספר את סיפורה של ירושלים ער החלום מאז ועד הלום...בדרך חווייתית, מצחיקה ומהנה ובשילוב תוכן משמעותי. אושי גרוס, הסופר והשחקן דור 8 בירושלים מספר מדבר מבדר ושר על ירושלים מזווית אושית

 

האוצר של ירושלים - הצגה עם אהרון יוקל

ילד בשם יוני מוצא ידית דלת בחצר ביתו, ותוהה על המציאה. המציאה מובילה למסע ארכיאולוגי בו הוא מחפש אוצר בירושלים. הוא חופר באדמה, ובמקום אוצרות מוצא בגדים וחפצים של דמויות מן העבר. כל דמות נותנת ליוני עוד מבט על ירושלים, ועוד קשר לעיר, עד שיוני מגלה שמצא אוצר אחר ממה שחשב בהתחלה. הצגה מרגשת, מפתיעה ומצחיקה. הילדים שותפים לחוויית החיפוש והגילוי, לומדים על ירושלים לתקופותיה השונות בצורה חווייתית, ונשארים במתח עד הסוף.

גיל: טרום חובה - ה'. משך ההצגה: 45 דקות     

 

 

שרשרת הדורות - הופעתו של עופר גורן

מופע פנטומימה ייחודי, המספר את סיפורה של ירושלים לאורך הדורות בדרך חווייתית ומהנה.  גיל: א'-ו'

 

האבן המסתורית ברחבת הכותל! - הופעתו של אביב אורון

מה סיפורה של האבן המסתורית שרואה גילי בחלומו, עת נרדם ברחבת הכותל המערבי ביום ירושלים? מסע מראשית הבריאה ועד ימינו תוך מפגש עם דמויות מהעבר המספרות את סיפורה של העיר הקדושה בעולם.

במופע המשלב הצגה, נגינה, ושירה נלהבת נתחבר לסיפורה של ירושלים וסיפור של המקדש.

 

חפצים מספרים! - עודד חורב

סיפורים מרתקים בליווי נגינה, המספרים את סיפורה של ירושלים בעזרת חפצים, כגון צמח החוביזה, תמונות ועוד. בשילוב יצירה הקשורה לירושלים.

 

שחק אותה ליום ירושלים - אבי רז

חידון וכתבי חידה בנושא ירושלים, בשילוב מצגות מחשב ומוסיקה (מועבר בכמה רמות ובהתאם לדרישות המוסד).

גיל: א'-ו'

 

אריה ברחובות ירושלים –סיפורו של הצדיק  ר' אריה לוין – הסופרת עדי דוד

סיור וירטואלי בשילוב מצגת, על חייו ומקצת פועלו של ר' אריה לוין. בהרצאה ניפגש עם מקומות בירושלים בהם פעל, עם מעשי החסד המופלאים שלו וניזכר בירושלים של פעם...

גיל: א'-ו'

 

גבורת הילדים - תיאטרון נדודים - נפתלי פוקס

אביעזר הקטן מוצא מערה סודית בהרי ירושלים שדרכה ניתן להיכנס לירושלים הנצורה. הוא וחבריו מחליטים בגבורה ובאמונה למצוא את יהודה המכבי ולגלות לו את סוד המערה. בדרך ליהודה המכבי נתפס אביעזר ע"י היוונים ועובר הרפתקאות מיוחדות. האם יצליח אביעזר להגיע ליעדו? האם יצליחו היהודים לטהר את בית המקדש? כל זאת ועוד בהצגה ייחודית ומרגשת, המגוללת את הסיפור ההיסטורי של חג החנוכה דרך מסרים של אמונה תפילה וגבורה.

גיל: א'-ו'

 

סדנת יצירה – ירושלים שלי!

מגוון סדנאות יצירה בנושא ירושלים בשילוב סיפורי ירושלים.

 

"חברה מזמן אחר"  - הצגהadar1

הצגה יפה ומרגשת עם תפאורה מושקעת שחקניות מקצועיות ומוזיקה. ההצגה מספרת את סיפורה המופלא של ירושלים לאורך הדורות דרך מבטה של ילדה שחוזרת במנהרת הזמן. הדמות הראשית גורמת להזדהות מוחלטת איתה, ועם עברה המפואר של ירושלים. בהצגה ניתן להריח בחוזקה את ניחוחה של ירושלים לאורך הדורות.

גיל: א'-ו'

 

החלום לארץ ישראלתיאטרון נדודים

סוחר יהודי פשוט גר בכפר קטן בחו"ל וחולם להגיע לארץ ישראל. לאחר שחברו הטוב מוצא שיירה הנוסעת למקום כיסופיו הוא יוצא לו לדרכו. מספר שנים לאחר מכן, הוא חוזר לכפרו ושומר בסוד את הסיבה לחזרתו. מדוע חזר עקיבא? האם הגיע לארץ המובטחת או שמא לא?

 

מסע וירטואלי בבית המקדש – גד אסולין 

מסע וירטואלי בבית המקדש- הרצאה מרגשת, מרתקת וחוויתית העוסקת בבית המקדש מבריאת העולם ועד סוף תקופת בית שני , ההרצאה מלווה במצגות, שירים וסרטוני מולטימדיה תלת מימד  וממחישה את חשיבות בית המקדש וחסרונו בימים ההם ובזמן הזה . ההרצאה מותאמת לעבודה הייחודית שנעשתה בכל חג במקדש (יום כיפור, סוכות פסח , פורים, ותעניות י' בטבת וט' באב ) ההרצאה מלווה בדגם ענק של בית המקדש . 

 

שרה וולך (יהודית ילין) – מפגש עם סופרת!

מחברת סדרת הספרים "ילד בסמטה" סיפורים היסטוריים עלילתיים על ירושלים

במהלך המפגש הילדים ייחשפו לעולמה של הסופרת ויהיו שותפים למסע של ילד בן זמננו שעובר לתקופות העבר השייכות לירושלים. דרך תמונות במצגת, חידון וסרטוני וידיאו קצרים יצטרכו להכריע בהחלטות גורליות שעומדות לפניו..

 

 

ירושלים במתנהjerusalem5

חיליק, ילד ירושלמי חביב מצפה בכליון עינים ליום הולדתו המתקרב, יקנו לו מתנה, ואבא יקח אותו לתצפית על מקום המקדש. אך, בדיוק אז פורצת מלחמת ששת הימים וכל התוכניות מתבטלות, ספר תהילים ומפגש עם חייל בדרכו לקרב מביאים את חיליק לקבל את המתנה היפה בחייו... הצגה מרגשת על כמיהה לכותל, חלומות, אחדות ישראל ו...תפילה אחת.

 

בין המיצרים – בין אדם לחברו

קנה לך חבר! - שיחתו של הרב יהודה הולשטין

בשיחה זו, המועברת מפי מחנך מנוסה, נלמד כיצד ניתן לבנות חברות טובה, נדבר על עין טובה על הזולת והכל בשילוב דוגמאות מהשטח.

גיל: ד'-ו'

 

קמצא ובר קמצא – תאטרון גלעד

ההצגה מעלה בצורה מרתקת את הסיפור המוכר על המשתה שערך העשיר. בית המקדש חרב על שנאת חינם ובע"ה ייבנה מחדש ע"י אהבת חינם.

כיתות א'-ו'

 

המעיל המופלא הצגה תיאטרון עמוקה

מוטק'ה הוא מטאטא רחובות פשוט שחולם להיות חייט מפורסם. יום אחד חלומו מתגשם והוא הופך להיות החייט של הפריץ. האם מוטק'ה יצליח לזכור מי הוא ומאיפה הוא בא? או שמא ההצלחה תעביר אותו על דעתו? ההצגה מבוססת על סיפור של הרבי מפשיסחא.

2 שחקנים,תפאורה ומוסיקה

מיועד לגילאי גן חובה - כיתה ו

 

על אהבת ישראל בהשראת דמותו של הצדיק הירושלמי ר' אריה לוין - תאטרון אספקלריה

ציקי, ילד ירושלמי טיפוסי, מכונה בפי חבריו "ציקי מציקי" בשל נטייתו להרגיז ולעולל תעלולים לסובבים אותועל מנת לעזור לו להתגבר על נטייתו זו נשלח ציקי על ידי המורה שלו למשימה מיוחדתעליו לעקוב אחרי האריה- הלא הוא ר' אריה לוין הצדיק הירושלמי הנודע . הוא נדרש לצפות במעשיו של ר' אריה ולהגיש בכתב תיאור שלהםציקי יוצא למסע מופלא בעקבות ר' אריה לויןבמהלכו ייפגש עם אסירים, עניים, חולים ושאר חלכאים ונדכאים שר' אריה משמש להם קרן אור ותקווהאט אט מתחולל השינוי המקווה בציקי עד לסוף המפתיע

 

המטבע –הצגה – תאטרון נדודיםmatbea

סיפור ירושלמי אמיתי על מטבע שהוחלף ומריבה שבאה בעקבות ההחלפה שגרמה לשנאה גדולה בכל ירושלים. איך חזרה האחדות? ומה עשה ר' שמואל מסאלנט? מה הקשר לבחור מצפת? הכל בהצגת "המטבע".

גיל: א'-ו'

 

מרק כפתורים –אילה פרל

לכפר קטן מגיע קבצן רעב בתקווה לקבל מעט אוכל. להפתעתו אנשי העיר המסתגרים בבתיהם ומתעלמים ממנו ואפילו זה לזה אינם עוזרים. הקבצן הנווד מחליט לפתוח את ליבם (וגם למלא את קיבתו) - ומבטיח להכין לכל תושבי הכפר מרק מ... כפתורים!  הצגה משעשעת המועברת על ידי שחקנית מנוסה בעזרת בובות.  על הכוח שבשיתוף הפעולה, על אחוות הקהילה, ועל ההבנה שאם כל אחד יתרום את חלקו הקטן כל הקבוצה תרוויח. בשילוב יצירה.

 

בלוני השמחה! - שיחתה המרתקת של שירה מילר

שירה מילר, אומנית בבלונים שהיא גם אחות במקצועה נעזרת בבלונים על מנת לשמח ועל ידי כך לעזור להחלמתם של חולים בבתי חולים. בשיחה זו, נשמע על כוחה של השמחה וכן על חשיבות ההתנדבות והחסד, שתורמת כה רבות לחולים אך לא פחות מזה למתנדבים עצמם! השיחה בשילוב מצגת מרגשת והדגמות משעשעות בבלונים. ניתן להזמין גם כסדנת בלונים לקבוצות קטנות יותר עם התנסות של התלמידים.             

גיל: ה'-ו'

 

מה עושים כשלא רואים?  –סיפורו המרגש של יניב ידיד

בגיל 18 איבד יניב את מאור עיניו. למורת הקושי הגדול החליט יניב להמשיך קדימה ובמשך הזמן  הקים מרכז לכישורי חיים המפגיש ילדים עם עולמם של החריג. במרכז לומדים על עולמם של העיוורים, כיצד לכבד אדם למרות השונות שלו ועוד. בסדנא מרגשת זו, יניב יספר את סיפורו, יסביר וידגים בעזרת כלב נחיה, כתב ברייל ואמצעים נוספים כיצד חי העיוור ומה עוזר לו להסתדר, אך גם יסביר עד כמה חשוב לקבל את השונה ועד כמה כל אחד מאיתנו הוא בעצם  שונה.

גיל: א'-ו'

 

מכתב לאבא - הופעת יחיד של עידו לוינגר - תיאטרון עמוקה

סיפור יפה על אחים טובים שהופכים להיות אויבים וחוזרים להיות אוהבים. הצגה שעוסקת בקנאה, תשובה ותפילה וזכתה לתגובות מצוינות בכל רחבי הארץ. כולל מוזיקה ותפאורה.

גיל: א'-ו'

 

כוחן של מילים! - סיפורה המרגש של לאה

סיפורה האישי של לאה, שחקנית ומורה למוזיקה, מגמגמת אך מצליחה על אף זאת להגיע להישגים רבים בחייה האישיים. ההופעה מועברת בשילוב נגינה ושירה ועם הרבה הומור, ומעבירה את המסר שבעצם כולנו מגמגמים כל אחד בתחומו, ואם לאה מצליחה לצמוח מתוך הקושי אז כולנו יכולים!  בשיחה גם יעלה נושא משמעותם של מילים, והחשיבות שיש בשמירה על כוח הדיבור.

גיל: ה'-ו'(בנות בלבד)

 

עיניים של אמונה! - סיפורו של חגי לויcaricter1

סיפורו של חגי לוי שאיבד את הראיה בגיל 14, דבר שגרם לו למשבר קשה. אך מתוך המשבר הוא קיבל החלטה לצמוח ולראות בנכות ובקושי מקפצה לקפוץ למעלה. מתוך זה הכיר את אשתו, התחתן הקים משפחה וחי באמונה גדולה ובאופטימיות. בשיחה מועברים עם המון הומור מסרים חשובים באמונה ובין אדם לחברו. השיחה מחברת את התכנים לחיים היומיומיים של הילדים. לצד המסרים לומדים התלמידים כיצד חי עיוור, מה עוזר לו להתמודד ביום-יום, ומהו היחס הנכון לעיוורון.

גיל: א'-ו'

 

עולם חסד ייבנה! - שיחתו המרתקת של יניב לחמני

שיחה המלווה בקטעי סרטים וסיפורים מהשטח, הנוגעת במשמעויות השונות והמגוונות של מידת החסד. מתי כן ומתי לא? עד כמה? למה זה כל כך חשוב? מה זה עושה לנו? ועוד ועוד היבטים משמעותיים בנושא החסד.     גיל: ד'-ו'

 

מה קורה כשנשארים לבד? - סיפורם המופלא של הרב שלמה שוב

מתניה (שם בדוי) הוא ילד שנולד עם מחלה קשה וננטש בבית החולים. בת שבע העובדת כמיילדת החליטה ביחד עם בעלה לאמץ אותו וכיום הוא גדל כילד במשפחתם.סיפור מרגש של מסירות נפש, עזרה לזולת וקבלת אחריות על הסובב אותנו.

גיל: ה'-ו'

 

אין דבר כזה ילד רע - אושי גרוסadar3

זוהי הופעתו המרתקת והנוגעת ללב של אושי גרוס, בדרן וחקיין בעל יכולות ווקליות מרשימות, שהיה בילדותו ילד עם קשיי למידה וקשיים נוספים שדרדרו אותו למחוזות של עצבות ותסכול. עד שב"ה הוא פגש אנשים טובים שבעזרת המוזיקה החזירו לו את האמונה בעצמו ואת השמחה . אושי מספר כיצד הוא הגיע למה שהגיע ומדוע אסור אף פעם להיתפס לייאוש ועצבות. זהו סיפור של התמודדות עם קשיים, אמונה בעצמך ובסובב אותך, סיפור שיחנך אותנו להסתכלות בעין טובה ומתוך לימוד זכות על עצמינו ועל הסובב אותנו.

גיל: ד'-ו'

 

לפרטים והזמנות:

מני 052-8990279 או 02-9963555 (שלוחה 23)

או מאיר 052-8990278 (שלוחה 22)