נשמח להשיב לכל פניה.
נא למלא את כלשדות החובה.
captcha
תמונה אחרת

פנו
אלינו
 

לכבוד:

רכז/ת חינוך חברתי/ת

אנו שמחים להציג בפניכם מגוון תכניות נוספות מטעם המדרשה לקראת חודש סיוון ושבועות.

 

רשימת ממליצים לכל פעילות תשלח לפי בקשתכם.

פעילויות ניתן להזמין אצל מני בטל': 052-8990279,  02-9963555 (שלוחה 23)

או מאיר 052-8990278

נשמח להיות לכם לעזר!

 

     הנושא השנתי בחמ"ד-הרב והרבנית קאפח

kapach
הרבנית קאפח- חייה ומעשיה מפי כלתה אסתר קאפח/נכדתה צופית קאפח

הרבנית קאפח הידועה במעשי הצדקה והחסד הגדולים שעשתה ופעלה במהלך חייה יושמעו מפי כלתה שהייתה קשורה אליה ולוותה אותה לא מעט גם בסיפורים פחות מוכרים. השיחה מלווה במצגת.

 

'מעשים של ברכה'- מפגש עם הסופרת עדי דוד

עדי, אשר חיברה סדרת ספרי קומיקס על גדולי ישראל ובתוכם: הרב קוק, ר' אריה לוין ועוד עדי זכתה לשהות במחיצתה של הרבנית קאפח בשנה האחרונה לחייה ולדלות סיפורי חיים על חסד ונתינה אין סופיים. במהלך המפגש הילדים יישמעו על דמותם שהרב והרבנית קאפח  בשילוב סיפוריים ייחודיים ומרתקים.

 

עוד קאפח חי

משחק של נכדים שמתגעגעים לסבא וסבתא קאפח הופך פתאום להיות אמיתי כל כך אמיתי שיש שמאמינים שסבא וסבתא בחיים תוך קומדיית המצבים והטעיות עד לסוף המפתיע לומדים שני הנכדים על ההיסטוריה.  והמורשת של הזוג קאפח : על התורה , המסורת ועל גמילות חסידים.הזיכרון שהיה חמקמק הופך לחי והשניים מבינים הלכה למעשה את הפתגם " צדיקים במותם קרויים חיים".

 

קליקיטמקליקים ונהנים! –בנושא השנתי הרב והרבנית קאפח

משחק יידע חווייתי בשיתוף הקהל תוכנית חווייתית המשלבת הקניית יידע בדרך של הנאה, משחק וכיף כאשר כמעט לכל אחד יש שלט והוא משתתף בצורה פעילה במשחק יידע בשילוב מולטימדיה איכותית כדוגמת אחד מול  100 .

 

תיאטרון החושן – מגוון הצגות לאורך מעגל השנה

תיאטרון אינטרקטיבי ייחודי בו הילדים ממש פעילים בהצגה ומופעלים ע"י נריה שחקן מקצועי עם הרבה חן והומור. התכנים חינוכיים ומעובדים מדרשות חז"ל וסיפורי צדיקים לפי הנושא עדי, אשר חיברה סדרת ספרי קומיקס על גדולי ישראל ובתוכם: הרב קוק, ר' אריה לוין ועוד עדי זכתה לשהות במחיצתה של הרבנית קאפח בשנה האחרונה לחייה ולדלות סיפורי חיים על חסד ונתינה אין סופיים המתאים למעגל השנה. בין הנושאים: חסד, בין אדם לחברו, ירושלים, שמחה ועוד.

 

ויהי בימי קציר חיטים- שיחות לחג שבועות

 הפרשת חלה בליווי שירים וניגונים - עזרי ואורה טובי

פעילות אטרקטיבית המשלבת נגינה, סיפורים, והבנת השלבים השונים של הפרשת חלה באופן חווייתי. בפעילות נתחבר לעניינה של ארץ ישראל ונלמד על דמותה של רות. כולל הפרשת חלה בפועל.

גיל: ה'-ו'

 

דמותה של רות אז והיום - פנינה ששון / הרב משה הר נוי / הרב יעקב שמעוןkazir

שיחה מרתקת על דמותה של רות, שממנה ניתן ללמוד רבות על עצמנו. בין התכנים בהם נעסוק: צניעות, מסירות נפש, חסד ועוד. גיל: ה'-ו'

עול מלכות שמיים

 

מתן תורה עם המבט עלי! - רויטל שמחי / עופר חתוכה / עזרי טובי / דפנה חסדאי

תוכנית המשלבת שירה, ניגונים, ריקודים, סיפורים ודברי תורה, ועוסקת במשמעות של מתן תורה לימינו אנו.

גיל: א'-ו'

 

חופש ותורה - מתנגשים או משלימים? - המרצים והרבנים: אהרל'ה מאירוביץ', יעקב שמעון, משה הר נוי, פנינה ששון , עזרי טובי, אילן אלפונטה, דוד מוריה, רויטל שימחי

מיהו בן חורין באמת? האם התורה לא משעבדת אותנו יתר על המידה? האם חופש אמיתי זה לעשות מה ש"בא לי"? האם החבר שלי "החופשי", הוא חופשי באמת? ההרצאה תתמודד עם שאלות אלו ועם שאלות נוספות.

גיל: ה'-ו'

 

מהשב"כ לשבת... - סיפור של הרב אילן ספרא

סיפור אישי של הרב אילן, שהיה שומר ראשם של כמה ראשי ממשלות וחווה במהלך שרותו בקומנדו הימי מס' חוויות משמעותיות. הן גרמו לו למבט חדש על החיים ובסופו של דבר לחזרה בתשובה. בשילוב סרט ייחודי.

גיל: ה'-ו'

 

לקחת פסק זמן - סיפורו המרגש של יניב לחמני

זהו סיפורו של יניב, בחור שגדל בבית מסורתי. בשלב מסוים הוא החליט לבחור בעולם החילוני, תוך השקעה בתרבות המערבית ובכל ה"הנאות" שהיא מזמנת. כאשר חלה יניב במחלת הסרטן הוא עצר בבת אחת את מרוץ החיים, בחן את דרכו. תוך כדי המאבק במחלה פגש הרבה אנשים טובים, ומצא את דרכו לעולמה של תורה. זהו סיפור על נתינה  וחסד, על גבורה והתמודדות, על עצירה ממרוץ החיים ובחינה מה הטוב ומה הרע באמת.

גיל: ה'-ו'

 

עליה לרגל - מסע וירטואלי בבית המקדש - הרצאתו של גד

בשיחה זו נבקר בבית המקדש, נכיר את העבודה הנעשית בו (יותאם לפי העבודה הייחודית הנעשית בבית המקדש בכל חג), ננסה להבין את מרכזיותו בעם ישראל בזמן שבית המקדש היה קיים, נראה דגם מרשים של בית המקדש וננסה לחוש בחסרונו ולהתפלל לבניינו.

 

לעלות בהר! - סיפורו המופלא של אביחי שליtrip4

זהו סיפור מופלא על נער עיוור וחרש, שעל אף הקשיים הרבים הצליח לסיים לימודים תיכוניים בישיבה תיכונית בהצטיינות, היה חתן התנ"ך העולמי, שירת ביחידה מובחרת במודיעין ובשב"כ ועכשיו לומד לתואר ראשון במנהל עסקים באוניברסיטה. הכל מתוך אמונה גדולה בקב"ה וביכולת שלו להצליח על אף הכל. זהו סיפור של נתינה למדינה והתקדמות למרות הקשיים העצומים.   סיפור חובה!

גיל: א'-ח' (2 רמות)

 

בזכותה של תורה - הצגה של תיאטרון נדודים

בנו של גבאי בית הכנסת והאופה של ג'רבה, מחובר לתורה, אך נאלץ לעבוד במקום ללמוד. מתוך אמונה גדולה ולימוד עצמי, הוא גדל בתורה בסתר, תוך שהוא נכנס לשיעורי תורה של בוגרי בית המדרש. סכנה גדולה המרחפת מעל יהודי ג'רבה נמנעת בזכות תורתו של הילד הקטן! מה הייתה הסכנה ומה קשור חלומו של אביו לספרי תורה ריקים?? הצגה מרתקת ומשעשעת על אהבת תורה.

ניתן לשלב הכנת יצירה ייחודית המתאימה למסיבת חומש.

 

שרשרת הדורות! – הצגות מומחזות בליווי נגינה –אביב אורון

ההצגות עוסקות בחשיבות לימוד התורה ויכינו את תלמידכם למעמד החשוב והמרגש של קבלת התורה בשבועות.

 

״תורה מגן עדן״- חיבת הלבבות

 הצטרפו למסע קסום של מוסיקה וסיפורים בעקבות מוישל'ה הגנב, ולנטין בן הדוכס ומרדכי היתום שמקבלים כל אחד בדרך שלו הזדמנות של פעם בחיים...

לקראת שבועות - סיפור אישי מרתק ,שירים וריקודים, עם מירי אור lea

זהו סיפורה של מירי, רקדנית וזמרת בלהקת "טיפקס". בסוף אחת מהופעותיה הרבות נגשה אליה אחת הנשים הדתיות שצפתה בה ולחצה עליה מאד להתארח אצלה בשבת. שבת זו שינתה את כל חייה של מירי, וחשפה אותה לעוצמות חיים אחרות לחלוטין ממה שהכירה. בהמשך חלתה מירי התמודדה מתוך אמונה והרבה אופטימיות והצליחה ב"ה להירפא. השיחה היא הופעה המועברת בעזרת שירים וריקודים. מחזק... מצחיק... ומרגש.

גיל: ה'-ו'

 

מעשה שהיה... - הצגת יחיד מרתקת ומשעשעת ע"פ סיפורו של הבעש"ט

חג השבועות זהו החג בו מתגלה מעלתם של ישראל. בהצגה זו, המשתרעת על פני ארצות וימים, נחפש את האוצר. בדרך נברר את מעלתם של ישראל ונלמד על ההשגחה שיש על כל יהודי ויהודי. בסופו של דבר נגלה שהאוצר נמצא ממש לידינו... ההצגה תתחבר לסיפורו האישי של השחקן, שחיפש את הדרך ליהדות ברחבי העולם עד שמצא...

ההצגה מועברת ע"י תומר - שחקן מקצועי ומנוסה, בוגר הסטודיו למשחק של ניסן נתיב.

גיל: ה'-ו'

 

מקבלים חומש ומתחברים לשרשרת.. – סדנא ייחודית לקבלת החומש –גד אסולין tora2

הפעילויות הינם הפקה מרתקת ומגוונת, ומעוברת באמצעות מצגות ,סרטונים, מוזיקה ופעילות חווייתית העשרתית יוצרת - המחוברת לעולם הילדים.

בין הנושאים שיעלו: מה היה במתן תורה, למה ניתנה התורה דווקא לעם ישראל, מהם עשרת הדברות, מצוות עשה וללא תעשה, כיצד מכינים ספר תורה, ספרי תורה מתקופות ומקומות שונים, תהליך כתיבת הספר תורה כולל התנסות של התלמידים בכתיבה בקולמוס חשיבותה של התורה ועוד ועוד.

 

סיפורה של גיורת – הרב דוד מוריה

רבקה גרה בסביבה כפרית יפה מאוד בארה"ב, וחיה כל הזמן בתחושה של חיפוש. היא גדלה בסביבה נוצרית ומרגישה שמשהו מזויף. באוניברסיטה היא מתחברת לקבוצה של יהודים ומרגישה שמצאה את הדת האמיתית. משם היא מוצאת את דרכה לארץ, מתגיירת וכיום נשואה לתלמיד חכם ומתגוררת באפרת. לאחרונה הם איבדו את בנם בפיגוע בישיבת מרכז הרב, וגם על התמודדות זו הם מספרים במסגרת סיפור חייה.

 

האוצר!–יניב נחמיאס

הצגה חווייתית ומצחיקה בשילוב קסמים וניגונים. ההצגה, המבוססת על סיפורו של  של הבעש"ט על האיש שחלם שיש אוצר מתחת לגשר ובסוף מצא אותו בביתו מתחת לתנור, מועברת בשיתוף התלמידים. ההצגה מעבירה מסר חשוב "כי קרוב אליך הדבר מאוד" האדם יכול למצוא בעצמו את הכוחות ואת הרצונות עמ"נ להתקדם ולהשתפר ולהגיע לאושר המיוחל שנמצא ממש קרוב אליו..... הצגת יחיד של יניב נחמיאס שחקן מקצועי בוגר הסטודיו למשחק של ניסן נתיב

 

תוכנית ייחודית ומקורית עם שפע פעילויות מגוונות – גד אסולין

מפגש עם סופר סת"ם: הסופר מדגים וממחיש את עבודתו, בעזרת תערוכה יפה ופריטים חיים של כלי עבודתו ויצירותיו.

יצירה: כל משתתף מכין יצירה חווייתית בנושא התורה. ומתנסה בכתיבת אותיות התורה בקולמוס ודיו.

והעיקר: מופע מרכזי בשיתוף הילדים העוסק במתן תורה עם ישראל והאומות, עשרת הדיברות ועוד...

 

 

חדש!!!

"אהבת תורה" – הצגה של נועה אריאל

סיפורו של הרדב"ז רבה של צפת, שחונך על ידי הוריו לאהבת התורה ולימודה מתוך מסירות נפש ממש.

הצגה מתוקה, עם תפאורה כמו אמיתית ובובות יפהפיות, החודרת ללב הילדים.

 

חדש!!

"יופי של מילה"- הצגה של תיאטרון אישונים.

מילה היא ילדה, שאוצר המילים שלה כולל בעיקר את הביטויים "לא בא לי", "לא רוצה", "אוף", "לא פייר"...עד שהיא מגלה, שבכל פעם שהיא מדברת לא יפה - היא מסייעת לזלזלנית לכלוא את מלכת המילים היפות בתוך הבור. בעזרת הילדים שבקהל, מילה מצליחה לשנות לחלוטין את האופן שבו היא מדברת וביחד הם מחלצים את מלכת המילים היפות מהבור. 2 שחקניות, לגילאי 3-7 משך ההצגה כ 40 דק'.

 

 

לפרטים והזמנות:

מני 052-8990279 או 02-9963555 (שלוחה 23)

או מאיר 052-8990278