נשמח להשיב לכל פניה.
נא למלא את כלשדות החובה.
captcha
תמונה אחרת

פנו
אלינו
 

כ"ב שבט –יום הגרוש מגוש קטיף

 katif1

הגרוש מנצרים!  סיפורו של איציק

סיפור אישי מלווה בכאב רב אך גם בתקווה של איציק, היום תושב אריאל, שנפצע בפיגוע בגוש קטיף וחווה את הגרוש, במיוחד על רקע הפציעה, ההחלטה להמשיך בכל זאת לגור בנצרים ולבסוף ההתמודדות עם הגרוש מהבית.

 

נופי ילדות – סיפורה של מוריה

סיפורה המרגש של מוריה, תושבת גני טל המספרת על החיים בגוש מנקודת מבט של ילדה ונערה, על ההתמודדות מתוך מסירות ואמונה גדולה על החיים בצל הטילים , על הערכים הגדולים שניתן ללמוד מתושבי הגוש,  על המאבק וההתמודדות עם המשבר הגדול שאחרי. בליווי סרטון

 

זיכרונות מכפר דרום! –סיפורה של נאווה

מסכת אישית המספרת את סיפורה של משפחה תושבי כפר דרום לשעבר שגורשו מהגוש וכיום מתגוררים בשומרון. בשיחה נשמע על החיים בכפר דרום, השבר שבגרוש וההתמודדות היום מתוך אמונה עם השיקום. השיחה מלווה בסרט מרגש.

 

שם היה ביתי – הרב גדעון והדר

זהו סיפורה האישי של משפחה המסופרת ע"י הרב גדעון. בשיחה עוברים התלמידים את כל התהליך של התמיכה הציבורית הרחבה שלפני הגירוש בשבתות והתפילות המרוממות, האמונה שגוש קטיף ימשיך להתקיים לנצח ובסופו של דבר הגירוש והפרידה מהבית, שיחות השכנוע עם החיילים והתקווה שבעז"ה עוד נשוב. השיחה מלווה בסרט נוגע ללב המתעד את שלבי הגירוש מכניסת החיילים המגרשים ועד הרגע בו המשפחה עזבה את הבית.

 

הבית שנשאר בחולות  – מפגש מרתק עם רות עציון מחברת הספר "הסנדל של אייל" – בליווי מצגת מחשב

רות, תושבת מורג שבגוש קטיף מספרת את סיפור הגוש, האנשים הייחודיות ואת החיסרון הגדול שכבר הוא איננו.

 

הבית שנשאר שם – דבורה

סיפורה של דבורה שבחרה, ערב לפני הגרוש, להיפגש עם מפקד הגירוש בנווה דקלים ולדרוש ממנו לבוא בעצמו לביתה. התפתח דיאלוג חשוב וכואב שממשיך עד היום. בשיחה נשמע על החיים בגוש קטיף, על השבר הגדול ועל הניסיון לבנות חיים חדשים בישוב טנא --עומרים שבדרום הר חברון. השיחה מלווה במצגת.

 

החיים בגוש קטיף במבט של נער - סיפורו של אפרים

אפרים, תושב נווה דקלים עבר אירוע חבלני כשהיה בכיתה ט' כששני מחבלים התפוצצו ליד הרכב של אביו וב"ה הוא ניצל בנס. דרך סיפורו האישי והחוויה הקשה שעבר מפגיש אותנו אפרים עם החיים בגוש קטיף בצד במרומם שלהם אך גם בצד המאתגר שלהם עד לגרוש והמשך החיים שאחרי. בליווי נגינה ומצגת.

 

סיפורה של יסמין מגן אור

יסמין היא אומנית שגורשה מביתה בגן אור ובחרה להביע את תחושותיה בעזרת היצירה. בהרצאה מרתקת זו נשמע את סיפורה המתחיל בסיפור חזרתה בתשובה דרך הגרוש מגוש קטיף והתמודדות מתוך אמונה גדולה עם מחלתו של בעלה. בסוף ההרצאה יכינו התלמידות יצירה קטנה הקשורה לסיפור.

 

הבית שבין החולות – סיפורו של יוסיs-OLD-HOME-large300

סיפור אישי מרגש ומרתק של משפחת חדד שאיבדה את ביתה בגוש קטיף ומנסה לשקם את ביתה מחדש ברמת הגולן. סיפור על תקווה ואמונה, על קושי וגעגועים למקום שנעלם בין החולות.