נשמח להשיב לכל פניה.
נא למלא את כלשדות החובה.
captcha
תמונה אחרת

פנו
אלינו
 

tevet1

הר הבית בידינו? - הרצאתו של הרב אהרל'ה

יותר מ-35 שנה עברו מאז הקריאה המפורסמת של מוטה גור "הר הבית בידינו" אך דומה ששום דבר לא השתנה וגם היום "שועלים מהלכין בו". בשיחה זו יחוו התלמידים ביחד עם המספר את העלייה להר הבית, ילמדו על חשיבותו, ירגישו את חסרונו ומתוך זה הם יתחילו להרגיש  אותו בחיים היומיומיים, בתפילות ובצפייה ל"ותחזנה עיננו בשובך לציון ברחמים".

 

הגעגועים לירושלים לאורך הדורות –שיחתו של אסף

שיחה על ציר הזמן המשלבת הכרות חדשה עם ירושלים לאורך הדורות לצד סיפורים מרתקים ובשילוב מצגת מרתקת. כל זאת מתוך מטרה להבין את ייחודה של ירושלים, את הגעגועים אליה במשך הדורות והנסיונות לבנות אותה מאז ועד היום.

 

רשמים מהר הבית – שיחתה של הרבנית רבקה שמעון

שיחה מלווה במצגת יפה על הר הבית-  מקום מקדש. החיבור שלנו למקום לאורך הדורות, המצב היום והחשיבות הרבה שיש בהכרות עם המקום "לשכנו תדרשו" וההתקרבות הנפשית אליו.

 adar14

בעקבות עשרת השבטים – שיחתו המרתקת של חנוך

זהו סיפורו המרתק של חנוך המועבר בליווי תמונות ייחודיות וסיפורים מרתקים על שליחותו בצפון הודו, בקרב קבוצות מבני המנשה , קבוצות ששימרו מנהגים יהודיים כמו קורבן פסח , ערי מקלט, שבת, ועוד, ועדיין, אחרי שנים רבות מרגישות קשר חזק לעמ"י , עוברים תהליך של גיור לחומרה, ועולים לארץ ישראל. זהו מפגש מרתק עם הקיום היהודי לאורך 2000 שנות גלות.

 

מתוך ההפיכה! – הרבנית פועה

סיפורה המרגש של משפחת מן ההר שגורשה מהרובע היהודי לאחר נפילת הרובע היהודי ושבה אליו לאחר חידוש הישוב במקום. בשיחה תספר פועה על החיים לפני הגרוש מהרובע, על הציפייה לשוב ועל השיבה ללב של ירושלים.

 

בחזרה  הביתה! – אסף

סיפורה המרגש של ההתיישבות המחודשת בכפר התימנים ששוכן באזור עיר דוד. קרקעות הכפר נקנו בשנות ה-20 של המאה הקודמת ע"י קבוצת משפחות מתימן. במהלך הפרעות גורשה הקבוצה מביתם וכיום, ב"ה, חוזרות משפחות לגור בלב ירושלים. השיחה מועברת בעזרת מצגת וסרט ע"י אסף ברוכי שעוסק יום, יום בגאולת בתים ברובע המוסלמי.

 flower4

עם ישראל לאן?  סרט + הרצאה

סרט חינוכי חווייתי שהופק ע"י המדרשה המפגיש את הצופים עם ההיסטוריה המפוארת של עם ישראל החל מאדם ראשון דרך מלחמות ישראל ועד ימינו אנו. הצופים חווים את גדלותו של העם דרך העליות והירידות  לכל אורך הדרך עד לשאלות הקשות שנשאלות בימינו אנו:

מה הלאה? לאן ממשיכים מכאן? מה יהיה? האם חלילה אנו צועדים לקראת חורבן נוסף? לאחר הסרט תתקייםשיחה עם אחד ממרצי המדרשה. בשיחה יפנימו  התלמידים את המסר ויבינו את תפקידם בתהליך המופלא והקשה שאנו עוברים בימים אלו

 

סיור וירטואלי תלת מימדי בירושלים  רן

בהרצאה נבקר, בעזרת מצגת תלת-מימדית  באתרים ייחודיים בירושלים לאורך כל ההיסטוריה. מטרת המצגת, להגביר את הזיקה והקשר לירושלים.  ניתן לשלב עם שירי ירושלים בעזרת נגינה ושקופיות.

 

מסע וירטואלי בבית המקדש –הרצאתו של גד

בשיחה זו נבקר בבית המקדש, נכיר את העבודה הנעשית בו (יותאם לפי העבודה הייחודית הנעשית בבית המקדש בכל חג), ננסה להבין את מרכזיותו בעם ישראל בזמן שבית המקדש היה קיים, נראה דגם מרשים של בית המקדש וננסה לחוש בחסרונו ולהתפלל לבניינו.

 בליווי מצגת עם תמונות ייחודיות!